Dynasty tietopalvelu Haku RSS Sipoo

RSS-linkki

Kokousasiat:
http://sipoo01.oncloudos.com:80/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetingitems&show=30

Kokoukset:
http://sipoo01.oncloudos.com:80/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetings&show=30

Tekninen valiokunta/Tekniska utskottet
Pöytäkirja 17.03.2020 klo 17:00 - 20:15 / Tarkastettu

Pykälä   Otsikko  Muutoksenhakuohje Pöytäkirja PDF-muodossa
32   Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus / Sammanträdets laglighet och beslutförhet
33   Pöytäkirjantarkastajien valinta / Val av protokolljusterare
34   Esityslistan hyväksyminen / Godkännande av föredragningslistan
35 Hankintapäätös hankinnassa Sipoonlahden koulun siivouspalvelut, palveluyrityksen valinta / Upphandlingsbeslut i upphandlingen av städtjänster för Sipoonlahden koulu, val av serviceleverantör
36 Nikkilän kartanon ja Pohjanniityn asemakaava-alueiden kunnallistekniikan esi- ja yleissuunnittelu / Preliminär- och allmänplanering av Nickby Gårds samt Norrängs detaljplaneområdenas kommunalteknik
37   Lisämääräraha Uuden Kuntalan, Sinisen hallin ja Susikujan hallin töiden viimeistelyyn sekä toimitilojen käyttötaloustulojen pienentäminen vuodelle 2020 / Tilläggsanslag för färdigställande av arbeten vid Nya Sockengården, Blåa hallen och Varggrändens hall samt minskning av lokalitetsförvaltningens driftsekonomiinkomster år 2020
38 Västerskogin alueen päiväkotien hankesuunnitelma korjauksista / Projektplanering av renovering för dagis i Västerskogområdet
39 Teknisen valiokunnan kohdentamat rakennusten peruskorjaushankkeet muiden kiinteistöjen kohdalla / Tekniska utskottets fördelning av renovering i fastigheter
40   Teknisen johtajan ajankohtaiskatsaus / Tekniska direktörens översikt om aktuella ärenden

Osallistuja Tehtävä
Boman Rainer Puh.joht./Ordf.
Engblom Charlotta Varapuh.joht./Viceordf.
Oljemark Karl-Erik Jäsen/Medlem
Kopra Juha Jäsen/Medlem
Mattila Anna-Karoliina Jäsen/Medlem
Myrberg Bob Jäsen/Medlem
Hämäläinen Monika Jäsen/Medlem
Oksanen Ari Kh:n edustaja/Kst representant
Myllyvirta Ilari Esittelijä / Föredragande
Pohjonen Juha Tilapalvelupäällikkö / Lokalservicechef
Kemiläinen Johanna Siivouspalveluesimies/Städservicechef
Lindqvist Kaj Kh:n puheenjohtaja/Kst:s ordförande
Merjomaa Pauliina Pöytäkirjanpitäjä /Protokollförare