Dynasty tietopalvelu Haku RSS Sipoo

RSS-linkki

Kokousasiat:
http://sipoo01.oncloudos.com:80/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetingitems&show=30

Kokoukset:
http://sipoo01.oncloudos.com:80/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetings&show=30

Valtuusto
Pöytäkirja 25.03.2019 klo 18:30 - 19:50 / Tarkastettu

Pykälä   Otsikko  Muutoksenhakuohje Pöytäkirja PDF-muodossa
24   Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
25   Pöytäkirjantarkastajien valinta
26   Esityslistan hyväksyminen
27 Vuoden 2018 talousarvion ylitykset
28   Tilinpäätöksen 2018 investointimääräraha
29   Ylimääräinen valtionosuus Sipoon opistolle Luku- ja kirjoitustaidon opetuksen järjestämiseksi lukuvuonna 2018-2019 ja syyslukukaudelle 2019
30 Aloite kieltenopetuksen varhentamisesta/Kokoomuksen valtuustoryhmä
31 Aloite onnellisuusindeksista Sipoon kunnan keskeiseksi mittariksi/Timo Rope
32 Aloite heijastinpuusta pimeimpään aikaan / Hannele Rauha ym.
33   Nikkilän sydän laajentaminen, vaihe 2, kustannusennusteen muutos
34   Kunnanjohtajan raportti
35   Aloite Sipoon kunnan vaalimainostelineiden lukumäärään ja sijoittelun tarkistamisesta / Monika Hämäläinen ym.

Osallistuja Tehtävä
Vestman Heikki valt. pj
Albrecht Kenneth I varajäsen
Christiansson Hans-Eric jäsen
Engblom Charlotta jäsen
Gustafsson Henrik IV varajäsen
Grönqvist Kjell II varajäsen
Hindsberg Jan V varajäsen
Huotari Juha I varajäsen
Hursti Jari jäsen
Hämäläinen Monika jäsen
Kahri Lilli jäsen
Kaiser Elvira jäsen
Karhinen Linda jäsen
Kopra Juha jäsen
Kosonen Riitta-Kaisa jäsen
Kuntsi Eva jäsen
Kuntsi Maija jäsen
Laine Jaana I varajäsen
Lehtonen Harri jäsen
Lehvonen Simo jäsen
Liljeström Maria jäsen
Lindqvist Clara jäsen
Lindqvist Kaj jäsen
Lindroos Kicka jäsen
Manninen-Ollberg Marja jäsen
Mattila Marketta jäsen
Nyberg Kasper jäsen
Oksanen Ari jäsen
Rantala Juhani jäsen
Rope Timo jäsen
Röman Micaela jäsen
Saarnio Sini-Pilvi jäsen
Salo Juha jäsen
Sandström Stefan jäsen
Skogster Antti jäsen
Sundbäck Tom jäsen
Suuronen Juha jäsen
Tamminen Ari I varajäsen
Toivola Kirsi I varajäsen
Virtanen Tapio jäsen
Åkerfelt Tanja III varajäsen
Åström Magnus jäsen
Lindgren Peter nuorisovaltuuston edustaja
Andergård-Stenstrand Lilian pöytäkirjan pitäjä
Grannas Mikael kunn.joht
Eriksson Ethel
Kivilevo Pekka
Kokko Leena
Lyytinen Jarkko
Myllyvirta Ilari
Ropponen Paula
Rosenström Jan
Torsell Kurt
Träskelin Heidi